דף ראשי   עיסויים   רפלקסולוגיה   רייקי   צ'אקרות   סדנאות   קצת עלי

עיסויים

עיסוי שבדי
העיסוי הקלאסי מגיע אלינו מסקנדינביה הרחוקה, שם פותח כמגע קסם להפגת הקור הצפוני הידוע. זהו עיסוי הנעזר בשמן שקדים, מרגיע ומרפה שרירים תפוסים על ידי מתיחה והרפיה לסירוגין, משפר את חילוף החומרים (מטבוליזם), ממריץ ומאזן את מחזור הדם.
בסיומו של הטיפול ההרגשה הכללית רגועה ומשוחררת. העיסוי מומלץ לכל הרוצה להירגע ולהתפנק.

לומי לומי
עיסוי מקורי ומסוגנן שמוצאו באיי הוואי האקזוטיים. עיסוי שנעשה על ידי הקהונאים (בהוואית קהו פירושו "שומר" ו-הונה פירושו "סוד"), הקהונאים הצליחו לשמור על סוד הלומי לומי במשך שנים רבות.
העיסוי נערך עם אמות הידיים והמרפקים בתנועות מעגליות, רחבות וקצביות.
העיסוי מעניק לגוף תחושות אנרגטיות ודינאמיות חזקה, משחרר שרירים, מפיג כאבי ראש, מבטל כל תשישות ומזמין את גופך למחול סוער של תענוג. טיפול זה מומלץ לכל הרוצה להירגע ולהתפנק.

עיסוי תאילנדי
השיטה משלבת מתיחות שונות בכל חלקי הגוף, לחיצות ועיסוי בתנוחות היוגה. על מזרן דק המונח על הרצפה, לבוש בבגד קל, בהתאם למסורת העיסוי התאילנדית עתיקת היומין, גופך פסיבי ורפוי, אתה חש כיצד לחיצות המעסה מלוות את מסלולי האנרגיה בגופך (מרדיאנים), מותחות ומרפות חליפות את השרירים, ממריצות ומאזנות את מחזור הדם, מרגיעות את מערכת העצבים ומעצימות את תחושת הרכות, השחרור והערנות.
לאחר הטיפול תורגש הקלה והרפיה בשרירי הגוף. טיפול זה מיועד למעוניינים בשחרור הגוף והגברת הגמישות.

עיסוי צוואר, כתפיים וגב
מרבית בני האדם סובלים מכאבי גב, מסיבה פשוטה - הגב והכתפיים תומכים ביציבותנו הרחק ממרכז הכובד של הגוף, אולם רק לעיתים רחוקות, אנו מקדישים להם את תשומת הלב הראויה, על מנת לפרוק את המתח והלאות המצטברים בהם. עיסוי קצר, מרוכז, ענייני וממוקד כל כולו לאישורי הגב והכתפיים ישחרר, ירפה ויעניק הרגשת ניחוחות ורגיעה לשרירי הגב, הכתפיים ולגוף כולו.
לאחר סיום הטיפול ההרגשה הכללית תשתפר והמעמסה שעל הכתפיים תוסר. הטיפול מומלץ לסובלים ממתח באזור הכתפיים.

עיסוי קרקפת
הקרקפת שלנו - מקום בו צפונות כל אנרגיות הגוף. עיסוי קרקפת ממריץ את הדם, מחיה את עור הקרקפת ומשחרר אנרגיה דינאמית אל הגוף כולו. העיסוי מזין את השיער, מעניק לו ברק וחיוניות, ואף מאזן את הלחות בקרקפת עצמה.

טווי-נא
עיסוי פינוק סיני. טכניקה הקיימת זה 4,700 שנה, על בסיס הפילוסופיה הסינית, התבוננות בטבע והאיזון בין היין ליאנג, התופסות את האדם כשלם וכחלק מן הסביבה. השיטה מטפלת בכאבים ובמתחים בכל חלקי הגוף. העיסוי מתבצע על מיטת טיפולים בביגוד נוח. לאחר העיסוי תורגש הקלה ושחרור.

עיסוי רקמות עמוק
אנשים בעלי מודעות לשמירה על אורח חיים ספורטיבי, הנהנים מכושר גופני גבוה, כמו גם אנשים הזוכים לעיסוי באופן קבוע, זקוקים, מתוקף הדינאמיות הרבה המאפיינת אותם, לעיסוי חזק במיוחד כדי להרפות את השרירים האנרגטיים והמתוחים ולסייע בסילוק רעלים מצטברים מן הגוף. עיסוי זה נערך באיטיות, שריר אחר שריר, על מנת להגיע עד לרקמות הגוף העמוקות ביותר.
הטיפול מומלץ למעוניינים בשחרור שרירים ומתחים נפשיים.

עיסוי ארומתרפיה
ארומתרפיה היא אחת מהתרופות המרגיעות והיעילות ביותר. כבר לפני כ-5,000 שנה, בימיה הקדומים של האימפריה המצרית, השתמשו בשמנים ארומתראפיים לצורכי קוסמטיקה ורפואה. חישבו על היכולת המדהימה להשפיע על מערכות הגוף הפנימיות באמצעות מגע חיצוני של עיסוי עדין ומהנה עם קרם גוף רך ותערובת שמנים ארומאטיים עשירה הנספגת בגוף, עד לתוככי השרירים, ונוסכת בהם באיטיות תחושת כוח וערנות בלתי רגילה. דרך נפלאה מאין כמותה להשיג בעת ובעונה אחת הרפיה של מערכות הגוף השונות, חיזוקן ואף טיפוח העור. טיפול זה משלב טיפול עדין בהשפעתם המרפאה של שמנים אתריים-ארומתראפיים טהורים. המטפל יבחר בשמנים המתאימים ייחודית למטופל, בין אם למטרות הרגעות, התחדשות או פינוק. השמנים האתריים עשויים מתמציות צמחים ופרחים.
הטיפול מומלץ לכל הרוצים להירגע, להתפנק ולהתחדש.

שיאצו
שיטת עיסוי מהמזרח הרחוק (שי – אצבע, אצו – לחץ). מסורת העיסוי היפנית העתיקה דוגלת בלחיצות עדינות בנקודות האקופונקטורה לאורך מסלולי האנרגיה בגוף (המרידיאנים), תוך נענוע, הרעדת ומתיחת השרירים, לשחרור חסימות אנרגיה, שיפור זרימת הדם, ניקוז הלימפה והורדת המתח הנפשי. זהו שילוב של דיוק ואמנות הנועד להשיג הרמוניה פנימית אמיתית, זרימת דם ערה ותחושת חיוניות משכרת. העיסוי נערך על מזרן דק המונח על הרצפה, כאשר המטופל לבוש בבגד קל.
לאחר הטיפול תחוש הקלה ורגיעה נפשית גופנית. טיפול זה מומלץ לכל הרוצים להירגע.

איור-וודה
עיסו הודי מסורתי אגדתי, בתנועות מרהיבות, המעניק יחס אישי, מפנק ומיוחד לכל חלקי הגוף.
הטיפול נפתח בעיסוי גוף עדין המתבצע על כל הגוף, מהראש ועד כפות הרגליים, ואחריו ננסך שמן שומשום חם על המצח ועל ה"עין השלישית" שהוא אזור בלוטת יותרת המוח. שילוב מיוחד זה של שני הטיפולים משרה רגיעה עמוקה, שלווה, שחרור הגוף ומנוחה מיוחדת לרוח.
לאחר הטיפול מופיעה הרגשת התחדשות ומרץ שהמטופלים מתארים כתחושת רעננות מציפה. מחקר שנעשה בארה"ב הראה שצורת גלי המוח בזמן ניסוך השמן על המצח מתאפיינת בהרמוניה מיוחדת של גלים על פני כל אזורי המוח.
מהעיסוי הזה תצא כמו מרחף, טובל בשלווה פנימית ומלא רעננות זכה.